David Kubeš úřadoval na MČR ve sjezdovém lyžování
28. 01. 2021

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

Video můžete vidět ZDE.

Čtyři medaile získal David Kubeš na Mistrovství ČR během uplynulého víkendu ve Špindlerově Mlýně.

Zlato v Super G v kategorii juniorů, stříbro ze Super G mezi muži a v Alpské kombinaci (Super G a slalom) mezi juniory. Bronz přidal David v Alpské kombinaci mezi muži. Sjezd byl zrušen, slalom a obří slalom se pojede v jiném termínu.

Gratulujeme a přejeme hodně zdaru do dalších závodů!

Autor: Mgr. Libor Kubrycht

David Kubeš v Pardubickém deníku
08. 09. 2020

Celý článek ZDE.

O Kubešovi se říká, že je především závodní typ. "Vím, že je dost inteligentní závodník, který je dobře namíchaný, ničím nepoznamenaný, takový, který dokáže velmi dobře zpracovávat informace a přenášet je do reálu", řekl šéftrenér juniorské reprezentace Vlado Kovár po juniorské světové olympiádě.

Autor: Tomáš Rais, Pardubický deník

David Kubeš svedl velký boj o medaile na světových OH mládeže
11. 01. 2020

Videa ze závodu - tlačítko "ČÍST ČLÁNEK".

Světové juniorské olympijské hry se stejně jako velké OH konají jedenkrát za čtyři roky a letos se konali ve Švýcarském Lausanne, resp. lyžařském středisku Les Diablerets. Jsou vždy pro mladší juniory U18 (ročník 2002-2003) a juniorský reprezentant David Kubeš na nich hned v úvodním závodě alpských lyžařů v disciplíně Super-G získal skvělé 5. místo. Gratulujeme.

Autor: Eva Kurfürstová SLČR

David Kubeš 5.místo na YOG 2020 (Zimní světová juniorská olympiáda)
10. 01. 2020

Sestřih závodu Super-G včetně televizního rozhovoru s Davidem Kubešem - tlačítko "ČÍST ČLÁNEK".

Dojel do cíle, u jeho jména zasvítila jednička. Pak se usadil na křesílko pro lídra závodu a sledoval, jak se daří jeho soupeřům. „Bylo to příjemné. Chtěl jsem tam vydržet o něco déle, ale to nevadí“, řekl sjezdař David Kubeš. Sedmnáctiletý závodník skončil v super-G na Olympijských hrách mládeže 2020 pátý, od bronzové příčky ho na zkrácené trati dělilo 25 setin sekundy.

Autor: Barbora Žehanová

David Kubeš na EYOF 2019 v Sarajevu
23. 02. 2019

Nejlepšího individuálního výsledku dosáhl prvním rokem junior David Kubeš, jenž byl po prvním kole sedmý a celkově obsadil 16. místo s minimálním odstupem 1,29 sekundy, a vyjel si tak nejlepší body kariéry 37,73.

David Kubeš porazil v exhibici světového šampióna Bodeho Millera
24. 02. 2018

Celé video ke shlédnutí ZDE nebo klikněte na dole "ČÍST ČLÁNEK".

Co dělá lyžařská hvězda z největších, když pověsí závodní lyže na hřebík? Testuje (a prodává) lyže nezávodní, propaguje lyžařská střediska, která má rád, a v nich se potkává s mladými závodníky, jimž dodává motivaci do dalších lyžařských bojů.

Autor: TV NOVA

David Kubeš v časopisu SNOW
28. 01. 2018

ZAPAMATUJTE SI KUBEŠ!

Není potřeba bydlet na horách, aby z vás mohl vyrůst závodník, který ve své věkové kategori nemá moc konkurence. Stačí bydlet u Pardubic, aby to na kopec nebylo přes celou republiku, a mít chuť a talent.

Autor: Ondřej Novák

SNOW 01/2018

David Kubeš v Hradeckém deníku
21. 01. 2016

1. místo slalom U14 Skiinterkriterium Říčky v Orlických horách

Číst článek ZDE.

Videa ze závodu - kliknout dole na tlačítko "ČÍST ČLÁNEK"

O první zlato pro českou „repre" se postaral David Kubeš mezi mladšími žáky, jenž druhého reprezentanta Ruska porazil o 48 setin sekundy.

Autor: redakce Hradecký deník 25.1.2016