Media

David Kubeš 5.místo na YOG 2020 (Zimní světová juniorská olympiáda)

10. 01. 2020
David Kubeš 5.místo na YOG 2020 (Zimní světová juniorská olympiáda)

 

 

Celý článek ZDE.

„Závod byl nádherný, sjezdovka byla dobře připravená, ale se svojí jízdou nejsem spokojený. Byly tam občas malé chybky a ty mě možná stály pódium,“ řekl Kubeš. „Věřil jsem ve stupně vítězů a doufal jsem v ně, o to jsem sem taky přijel bojovat. Ale už nahoře to nebylo úplně optimální, pak jsem se na prudké pasáži dostal lehce dozadu a nebylo to úplně čisté.“

S tátou jedna ruka

Kubeš absolvoval domácí Olympiádu dětí a mládeže, loni startoval na Evropském olympijském festivalu mládeže v Sarajevu a teď se poprvé účastní Olympijských her mládeže. Všechny akce mají společné olympijské prvky včetně slavnostních ceremoniálů nebo zapalování olympijského ohně. „Tady jsem ale na zahájení nebyl, trvalo dlouho a já jsem se připravoval na závody,“ řekl Kubeš.

Odmalička lyžoval s tátou. „Vydržel jsem u toho, pak jsem začal závodit, chytlo mě to a zůstal jsem u toho. Na závodění mám nejradši adrenalin. Záleží na jedné jízdě, jde třeba o minutu, ve které se musíte snažit jet bez chyb. Je to jenom o tom okamžiku,“ popsal Kubeš.

Trénuje ho právě otec David. „Dobře se o mě postará, připraví mi lyže, ale občas si lezeme na nervy.“ V posledním půlroce se připravuje také s Vladimírem Kovárem, podle kterého Kubeš umí zvládat velké závody. Na Olympijských hrách mládeže pojede mladý český závodník všechny disciplíny, nejvíc se těší na obří slalom, který společně se super-G patří k jeho nejoblíbenějším. Hned v sobotu ho však čeká slalom do kombinace právě se super-G. „Přál bych si, aby se mi tady vydařily jízdy a byl jsem spokojený,“ dodal Kubeš.

Celkové umístění Davida Kubeše na YOG 2020

Super-G: 5.místo

Alpská kombinace: 13. místo

Obří slalom: 13. místo

Slalom: 19. místo 

JAK SE MŮŽEME SPOJIT?

DAVID KUBEŠ

Takže věřím, že jste mne už alespoň v online světe poznali. Pokud budete mít zájem napište mi nebo pokud se budete chtít potkat a já nebudu zrovna na prknech rád vás poznám ...

+420 739 455 001