Media

David Kubeš svedl velký boj o medaile na světových OH mládeže

11. 01. 2020
David Kubeš svedl velký boj o medaile na světových OH mládeže

 

Celý článek ZDE.

Pětadvacet setin od medaile a 5. místo jsou vynikající bilancí mladého českého reprezentanta. Na jednotlivých mezičasech byl stále rychlejší a rychlejší a to je patrně pouze začátek, protože klasické SG se započítává také do alpské kombinace, která je na programu YOG hned následující den. David Kubeš má tak vynikajícím způsobem rozjetý také tento závod. Barbora Nováková, která byla se startovním číslem dvanáct na prvním mezičase perfektně 6., na druhém 16. závod nedokončila, když jí zmáčkla jedna z mnoha kompresí a spadla. Zítra jí proto v alpské kombinaci bohužel už nebudeme moci sledovat. Pozitivní je, že z pádu vyvázla zdravá. Nyní bude mít dva dny na to, aby se nachystala na technické disciplíny. 

David Kubeš i jeho (a dalších juniorských reprezentantů - chlapců) trenér Vlado Kovár byl s výkonem svého svěřence velmi spokojený. „Jel dobře, bylo to super. Jednou z jeho předností je, že se dokáže zakousnout a má hlavu na to, aby velké závody vyhrával. Super-G bylo poměrně krátké, protože v dolní části trati prostě chyběl sníh, ale i tak David ztatil na vítěze málo (pozn. 0,45s). Dnes to opravdu vyšlo, bylo to fajn, David udělal vše, co jsme si řekli v prohlídce, pracuji s ním značnou část přípravy a tak vím, že je to dost inteligentní závodník, který je dobře namíchaný, ničím nepoznamenaný, takový, který dokáže velmi dobře zpracovávat informace a přenášet je do reálu. S tím souvisí i to, že udělal kus práce, technicky se posunul, což mě jako trenéra samozřejmě velmi těší. Medaile byla opravdu blízko, ale v alpské kombinaci, kterou má teď velmi dobře rozjetou má také šanci, protože i ve slalomu se posunul.“ Ještě jednou gratulujeme a držíme palce, aby to Davidovi a jeho týmu (členem týmu je na místě coby servisman je i jeho otec David) třeba už v AC cinklo. 

SP rychlostních disciplín v Zauchensee: opět výborně si v trénincích na následující sjezd Světového poháru vede Ester Ledecká. V prvním obsadila 3. místo, ve druhém druhé místo. Zda bude její úžasná sérii pokračovat (vzato ať pohledem dosavadních výsledků ve sjezdu SP nebo tréninky posledních dvou dní) se dozvíme už zítra, kdy se jede v Zauchensee první závod sjezdu. Ester vyrazí, jak jistě všichni příznivci českého alpského lyžování vědí, s červeným startovním číslem pro vedoucího závodníka Světového poháru ve sjezdu, jako devatenáctá na trať. Znamená to, že si ze všech dostupných startovních čísel vybrala to nejvyšší možné (pozn.: První desítka závodnic SG si ve sjezdu s SG vybírá lichá startovní čísla mezi jedna a devatenáct. Držíme palce.

Závody přenáší živě jak Eurosport tak ČT. Eurosport přenáší živě rovněž soutěže z YOG.

(EK)

Photo: Archiv D.Kubeše

 

Celkové umístění Davida Kubeše na YOG 2020

Super-G: 5.místo

Alpská kombinace: 13. místo

Obří slalom: 13. místo

Slalom: 19. místo 

JAK SE MŮŽEME SPOJIT?

DAVID KUBEŠ

Takže věřím, že jste mne už alespoň v online světe poznali. Pokud budete mít zájem napište mi nebo pokud se budete chtít potkat a já nebudu zrovna na prknech rád vás poznám ...

+420 739 455 001